Aktualitet

Ndahet nga jeta bashkëshorti i ministres Elva Margariti

Shkruar nga Liberale
Ndahet nga jeta bashkëshorti i ministres Elva Margariti

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, ka humbur bashkëshortin e saj. Mësohet se 49-vjeçari Artan Asllani ka ndërruar jetë për shkak të një sëmundjeje të rëndë, nga e cila vuante kohëve të fundit.

Lajmi konfirmohet nga burime të sigurta të A2 në Ministrinë e Kulturës, që shprehin po ashtu ngushëllimet për këtë humbje të parakohshme.

Artan Asllani, bashkëshorti i ministres së Kulturës, Elva Margariti ka zotëruar dhe drejtuar një biznes dekoresh.

Homazhet për të ndjerin do të zhvillohen nesër në orën 09:00 dhe më pas do të përcillet për në banesën e fundit në Tufinë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH