Aktualitet

Mbledhja e Kryesisë së PD, debat mes Spahos dhe Bardhit

Shkruar nga Liberale
Mbledhja e Kryesisë së PD, debat mes Spahos dhe Bardhit

Është shoqëruar me debate mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike, e cila vijon prej orës 18:00.

Edmond Spaho: Aty ne raport z.Bardhi thua qe Korca nuk ka dale brenda pritshmerive? Si e shpjegon? Une kam bere tjeter analize. Kam marre rezultatin me te mire. Kam pasur objektiv 5 mandate, kam fituar 5 mandate.

Edi Paloka: Ky dokument nuk eshte realist. Nuk pasqyron ate qe drejtuesit politik kane shkruar ne raportet e tyre. Duhet ndryshuar dokumenti, nuk mund ta miratojme ne kete menyre si eshte hartuar. Keshtu del sikur njeri ka punuar mire, nje tjeter jo.

Gazment Bardhi: Metodologjia e analizes nuk eshte bere nga une, por eshte bere sipas nje plani te bere nga konsulentet. Mbi bazen e asaj metodologjie eshte bere analiza.

Burimi: BW

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH