Showbiz

​Sot Dita Ndërkombëtare e PËRQAFIMIT, kur u shpall dhe çfarë simbolizon

Shkruar nga Liberale
​Sot Dita Ndërkombëtare e PËRQAFIMIT, kur u shpall dhe

Ky kontakt i ngrohtë njerëzor ka një faktor shumë pozitiv psikik dhe fizik.

Edhe pas një dite shumë të vështirë, përqafimi me siguri se do t’ju ndihmojë..

Dita Kombëtare e Përqafimit u krijua nga Kevin Zaborney në vitin 1986 në Shtetet e Bashkuara. Zaborney besonte se muaji janar, me bluzën e tij pas festave, ishte koha e përkryer për të përhapur ngrohtësi dhe lumturi përmes aktit të përqafimi

Është provuar se përqafimet ndikojnë pozitivisht në shëndetin tuaj.

Pra, mos hezitoni dhe përqafoni të dashurit tuaj çdo ditë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH