Showbiz

“Sara nuk ka akses në Instagramin e saj, ju lutem ndaloni”, Bardhi reagon pas postimeve denigruese të Sarës

Shkruar nga Liberale

“Sara nuk ka akses në Instagramin e saj, ju lutem ndaloni”,

Rrjetet sociale u tronditën pas një serie postimesh të papritura që u shfaqën në llogarinë e Instagramit të Sara Gjorenit, të dashurës së reperit Bardhi. Fansat mbetën të tronditur dhe u zbuluan në një situatë konfuzioni pasi panë shkrime dhe sharje të ashpra që nuk priteshin nga Sara.

Situata mori një kthesë të re kur Bardhi u fut në skenë përmes një deklarate të padëgjuar më parë nga ai. Reperi shprehu shqetësimin e tij nëpërmjet një postimi në Instagram, duke u bërë zëdhënës për të dyja palët.

“Për herë të parë si Bardhi, po bëj një deklaratë mbi një situatë,” shkroi ai në një InstaStory. “Ju lutem publikut dhe medias të ndalojë me lajmet pa lidhje”. Bardhi zbuloi se Sara Gjoreni nuk ka qenë në kontroll të llogarisë së saj të Instagramit që prej mbrëmjes së djeshme dhe se çdo postim i bërë nuk pasqyron qëndrimet dhe mendimet e saj.

“Sara nuk ka akses në Instagramin e saj, ju lutem ndaloni”,

Ai vuri theksin tek domosdoshmëria për të mos kryqëzuar dhe për të mos bërë lajm çdo gjë që mund të shfaqet në llogaritë e rrjeteve sociale të Sarës pa një njoftim zyrtar nga ai vetë. Fjalët e tij lënë të nënkuptohet një situatë të mundshme hakmarrjeje të llogarive, një fenomen i njohur në botën e rrjeteve sociale.

Duke u apeluar për të mos dëmtuar më tej të dyja palët, Bardhi kërkoi mirëkuptim dhe durim nga publiku dhe media, derisa të qartësohet situata dhe të merret një njoftim tjetër nga ana e tij.

Bardhi dhe Sara u njohën me njëri-tjetrin gjatë pjesëmarrjes së tyre në sezonin e tretë të “Big Brother VIP Albania”, ku dyshja shpejt u bënë një nga çiftet më të ndjekur nga publiku. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH