Showbiz

Po të ma fus brinjve?/ Dijonisi shkon për të mjelë lopën, Baby G futet në stallë dhe e tremb, nevrikoset fermeri: Futja edhe ti...

Shkruar nga Liberale

Po të ma fus brinjve?/ Dijonisi shkon për të mjelë

Dijonisi, pasditen e sotme ka shkuar për të mjelë lopën. Pas tij, në stallë ka hyr edhe Baby G. Fermeri është nevrikosur me këtë të fundit sepse lopa mund të trembet dhe mund t’a godas.

Pas diskutimin nuk kanë munguar as të qeshurat, pasi Baby G shprehet se edhe Djonisi mund t’ia fus lopës, jo veç ajo.

Pjesë nga biseda:

Dijonisi: Më lëni more të mjëlë lopën. Po me ma fut brinjëve ajo, të më hedhi mua andej. Dilni e vëlla andej, më lini rehat

Baby G: Dijonis mos më bërtit!

Dijonisi: As ti mus u fut brenda

Baby G: Pse?

Dijonisi: Si pse, jam duke e mjelë pra. Po të ma fus brinjve?

Baby G: Ai nuk është problemi im

Dijonisi: Nuk është problemi jot se tremb ti lopën dhe ajo ma fut mua?

Baby G: Nuk ishte qëllimi im që lopa të t’a fusi ty

Dijonisi: S’kishte vend tjetër ku të vije, këtu e gjete?

Baby G: Je duke bërtit kot më kot. Edhe ti futja lopës!

Të dy fermerët shpërthejnë në të qeshura. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH