Showbiz

Nga Noizy e Xhensila, deri tek lidhja e Loredanës me Mozzik përpara se të ishin të famshëm, Baby G rrëfen sekretet e VIP-ave

Shkruar nga Liberale

Nga Noizy e Xhensila, deri tek lidhja e Loredanës me Mozzik përpara se

Baby G ka ndarë së fundmi me banorët e Ferma VIP detaje për fillimet e karrierës së saj në muzikë.

Në një bisedë me Buçkon dhe Marianën, ajo ka folur edhe për njohjet me personazhet e famshme të showbizit shqiptar.

Ajo u shpreh se Dhurata Dora dhe Noizy kanë qenë nga të parët që e kanë mbështetur si artiste.

Gjithashtu, ajo zbuloi edhe miqësinë me Loredanën, ku tregoi dhe fillimin e lidhjes së kësaj të fundit me Mozzik.

“Këngën time të parë e kam bërë me Getinjon, isha 19 vjeçe. Kida, Mozzik, Getinjo, unë kemi qenë artist të rinj, pothuajse e njëjta moshë. Ka qenë shumë bukur. Loredana ka qenë në lidhje me Mozzik në 2017. Ajo si gangstere. Kemi qenë shumë shoqe me Loredanën. Ka pasur stil shumë. Kam njohur edhe Encën, Xhensilën. Me shumë artistë kam punuar atje, me Nora Istrefin gjithashttu. Era Istrefi është shumë e këndshme. E kam njohur në festivalin e parë, në vitin 2015. Kështu e kam nisur karrierën”, u shpreh ajo.

Nga Noizy e Xhensila, deri tek lidhja e Loredanës me Mozzik përpara se

Këngëtarja theksoi: “Hapa Instagramin në 2014, se kurrë nuk kisha as Instagram as Facebook se nuk na lejonte babi. Postoja video duke kërcyer, kënduar, video humoristike. Për 2-3 muaj mu rrit faqja e Instagramit. Unë kam pasur zero shoqëri, kam qenë unë babi, mami, motrat. Bëra follow gjithë artistët shqiptarë se gjithmonë i kam dëgjuar”.

Ajo mes tjerash tha: “Dhurata Dora ka qenë e para që më ka suportuar, më vonë Noizy e shumë artist të tjerë. Noizy më ka marrë për një performancë në një festival ku ishin gjithë artistët. Noizy më hapi derën sepse takova gjithë artistët, bëra performancën më të bukur në jetën time. Bëra intervistat e para nëpër portale. Unë isha duke punuar me Noizy, por babi nuk e ka pëlqyer. Më tha Gordiana ti je 18 vjeç, duhet të shkosh në universitet, jo të kthehesh në Shqipëri”.

Baby G ka realizuar disa hite si: “Eja” me Besnik Qakën, “Monster” me Getinjon, “Mos u nal”, “No Kiss” me Feron etj. 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH