Showbiz

Met Gala 2024, Dua Lipa merr vëmendjen me fustanin unik me dantella

Shkruar nga Liberale

Met Gala 2024, Dua Lipa merr vëmendjen me fustanin unik me dantella

Dua Lipa vazhdon të dëshmojë se është një nga yjet me plot stil me paraqitjet që bën në tapetin e kuq.

Fituesja e ‘Grammy’-t, 28 vjeçe, ka shkëlqyer në një ansambël Marc Jacobs tërësisht të zi në Met Gala 2024 të hënën, më 6 maj.

Met Gala 2024, Dua Lipa merr vëmendjen me fustanin unik me dantella

Duke ecur në shkallët e Muzeut Metropolitan të Artit të Neë York-ut, Lipa mahniti në një fustan të tejdukshëm dantelle mbi një korse të bardhë.

Met Gala 2024, Dua Lipa merr vëmendjen me fustanin unik me dantella

Duke kanalizuar temën e ekspozitës “Bukuroshet e Fjetura: Rizgjimi i Modës”, veshja paraqiste detaje me lule.

Met Gala 2024, Dua Lipa merr vëmendjen me fustanin unik me dantella

Lipa e kompletoi ‘look’-un me një pelerinë me pupla të zeza, grim sysh të nxirë, doreza me dantella të zeza me pika dhe shumë bizhuteri argjendi nga Tiffany & Co.

Met Gala 2024, Dua Lipa merr vëmendjen me fustanin unik me dantella

Këngëtarja e “Houdini” ka kaluar në tapetin e kuq pa të dashurin e saj, Callum Turner.

Edhe pse Met Gala e këtij viti nuk shënoi debutimin e çiftit në tapetin e kuq, Lipa më parë mori pjesë në eventin e vitit 2019 me të dashurin e saj të atëhershëm, Isaac Carew.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH