Horoskop

HOROSKOPI I DITËS së nesërme, e hënë 20 maj 2024

Shkruar nga Liberale

HOROSKOPI I DITËS së nesërme, e hënë 20 maj 2024

Nga Paolo Fox

DASHI

Periudha e favorshme për të filluar ngritjen e projekteve dhe marrjen e një rikonfirmimi të mirë. Tani në bazë të një ndryshimi pak a shumë vullnetar mund të fillojmë përsëri. Marsi në shenjë rrit pasionin. Rikuperimi është total, ata që duan të fillojnë një trajtim apo t'i përkushtohen një aktiviteti do të kenë yje më të mirë.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e hënë 20 maj 2024), ky është muaji i rikuperimit. Në veçanti për ata që duan të heqin një guralec nga këpucët e tyre ose të rrisin aftësinë e tyre vendimmarrëse. Dashuria shpërblen çiftet që janë bashkuar prej disa kohësh dhe ofron një mundësi shtesë për ata që duan të heqin qafe një kujtim të keq. Vërtet një muaj i veçantë me Diellin, Venusin, Jupiterin, Uranin në shenjë në aspekt të shkëlqyer, me orbita të ndryshme, Saturnin dhe Neptunin.

BINJAKËT

Nga data 25 Jupiteri do të jeni në shenjën tuaj! Ju mund të kërkoni një rritje të vogël nëse kushtet janë të përshtatshme, të bëni kërkesa për të ndryshuar ose, nëse dëshironi, të shkoni diku tjetër. Periudha kërkon një qëndrim ndihmues ndaj situatave të ardhshme.

GAFORRJA

Ata që kanë një punë të përhershme nuk do të humbasin rolin e tyre, por mund të kenë të bëjnë me një shef apo koleg të bezdisshëm. Muajin e kaluar pati probleme dhe polemika nga ky këndvështrim. Mosmarrëveshjet me të afërmit, vëllezërit e motrat, bashkëshortët për zgjedhje praktike ekonomike mbeten të mundshme.

LUANI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e hënë 20 maj 2024), nuk është e thënë që gjithçka duhet të ndryshojë papritur. Po vijnë lajme të mira për punë, por edhe shumë diskutime. Maji është një muaj përgatitjesh dhe jo veprimi. Dashuria po përjeton një fazë të gjatë rishikimi.

VIRGJËRESHA

Nëse mendoni se në kompaninë tuaj ka pasur pothuajse një bojkot kundër jush, ose në biznesin tuaj ka pasur shumë konflikte, mund të vendosni të bëni një hap prapa, të ndryshoni role, të ndryshoni grupin. Raportet e reja premtojnë mirë.

PESHORJA

Marrëdhëniet e reja të favorizuara të punës, ata që kanë nisur bashkëpunimin me partnerë të tjerë tani janë më të fortë. Afërdita nuk është më në kundërshtim si në prill... Pas një ndarjeje, gjendet një dashuri e re, ata që muajt e fundit kanë bërë veshin shurdh, do të shihen të kthehen...

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e hënë 20 maj 2024), ka ende peshën e një situate ekonomike që ka rënduar shumë. Në rast mosmarrëveshjeje ligjore apo problemesh financiare, është mirë të mos keni frikë, zgjidhjet do të vijnë që në qershor. Ata që kanë gjetur një ndjenjë të re, pavarësisht se janë të martuar, duan të dalin në shesh.

SHIGJETARI

Organizohuni me një minimum racionaliteti dhe përfitoni nga ky muaj për të bërë kërkesa pasi Marsi është i favorshëm. Dashuria? Ata që janë vetëm duhet të pranojnë njohje të reja, ata që janë martuar prej muajsh duhet të zbulojnë limite në marrëdhënie.

BRICJAPI

Disa prej jush mund të marrin një çmim ose të heqin një guralec nga këpucët gjatë orëve të ardhshme. Pak, por merrni atë duhet, kjo do të jetë motoja nga sot e tutje. Kujdes me aleancat, besoni te ndonjë që shihni se ju mbështet! Një çmim në rrugë e sipër, më shumë brohoritje, fitore që presin. Në dashuri ka edhe nga ata që s’presin dot...

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e hënë 20 maj 2024), është koha e duhur për të bërë propozime të mira! Maji është muaj shprese, riparues nëse ka pasur shumë probleme muajt e fundit. Mbështetet kthjelltësia dhe shpikja; disa, më të guximshëm, mund të mos rinovojnë një marrëveshje ose të mos kërkojnë një projekt tjetër.

PESHQIT

Punonjësit duhet të përgatiten për t'u përballur me intervista të rëndësishme. Do të favorizohen çështjet ligjore, praktike dhe burokratike dhe nëse ka këndvështrime të papajtueshme; e rëndësishme do të jetë arritja e ndërmjetësimit sa më shpejt.

Poll
SHQIPENGLISH