Globi

Lufta në Izrael, panë vdekjen me sy në festival. Çifti dhuron dashuri para momentit dramatik

Shkruar nga Liberale
Lufta në Izrael, panë vdekjen me sy në festival. Çifti

Janë këto momentet dramatike që vijnë nga lufta e papritur që shpërtheu në Izrael.

Amit Bar dhe partneri i saj Nir ishin në mesin e atyre që morën pjesë në festivalin Tribe of Nova në Re’im kur Hamasi hapi zjarr, duke vrarë më shumë se 260 njerëz.

Amit bëri një foto me partnerin e saj në Instagram.

Ata ishin shtrirë në disa shkurre për të mos u parë dhe në atë moment kur nuk e dinin se cili do të ishte fati i tyre, vendosën të bënin një selfie që të gjithë të kujtonin dashurinë e tyre në rast se vdisnin. Këtë gjë e vulosën me një puthje.

“Kur raketat filluan të binin, Ziv ndihmoi dy vajza dhe u sigurua që t’i qetësonte, duke u thënë se gjithçka do të mbaronte së shpejti”,-tha Amit për agjencinë e lajmeve izraelite N12. Dy orë më vonë, Zivi telefonoi dhe u tha miqve të tij se ishte me një grup tjetër.

“Ne u përpoqëm të bërtisnim dhe ta telefononim, por ai nuk e dëgjoi. Gjatë gjithë kësaj kohe ne pamë terroristët duke vozitur me automjete dhe duke qëlluar në çdo drejtim”, tha vajza.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH