Aktualitet

Lezhë/ Pas sherrit mes tyre, burri nxjerr pistoletën dhe qëllon me tre plumba shoferin në syrin e pasagjerëve

Shkruar nga Liberale
Lezhë/ Pas sherrit mes tyre, burri nxjerr pistoletën dhe qëllon

Të shtëna me armë janë raportuar pranë tregut në qytetin e Lezhës, ndërsa një person ka mbetur i plagosur.

Gjithë ngjarja ka ndodhur brenda furgonit të linjës Laç-Lezhë. Pas një përplasje verbale, njëri ka nxjerrë pistoletën në sy të pasagjerëve dhe ka qëlluar tre herë në drejtim të shoferit të mjetit, duke e plagosur këtë të fundit.

Pas krimit, ai është larguar nga vendngjarja, ndërsa policia ka nisur hetimet për kapjen e tij.

Ndërkohë, nuk dihet gjendja shëndetësore e personit të plagosur.

 

 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH