Aktualitet

Ja si do të jetë parashikimi i motit për sot

Shkruar nga Liberale
Ja si do të jetë parashikimi i motit për sot

Këtë të hënë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira ku nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të shiut të pakta në zonën Perëndimore dhe qendrore.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim(SW) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5 deri në 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 2/10°C

Zonat e ulëta 12/21°C

Zonat bregdetare 11/23°C

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH