Kryesore

Izraeli bombardon zyrat e ‘Al Jazeera’ dhe ‘Associated Press’

               Publikuar në : 16:05 - 15/05/21 liberale

Një pallat në Gaza, ku kishin zyrat Associated Press dhe Al Jazeera, u shemb këtë të shtunë pas bombardimit nga ushtria izraelite.

Godina ishte evakuuar paraprakisht pasi pronari i saj u paralajmërua në telefon nga ushtria izraelite për sulmin, raporton Reuters.

Ushtria izraelite goditi pallatin, al-Jala në zemër të Gazës, e cili strehon zyrat e mediave, duke përfshirë atë të agjencisë amerikane Associated Press dhe Al Jazeera.


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back