Horoskop

HOROSKOPI I DITËS, e hënë 11 dhjetor 2023

Shkruar nga Liberale
HOROSKOPI I DITËS, e hënë 11 dhjetor 2023

DASHI

Dielli dhe Marsi ju japin një dëshirë të madhe për të bërë plane të mëdha. Ditë më të mira vijnë për të realizuar një takim, për të folur për planet mbi të ardhmen. Ata që e duan me të vërtetë njëri-tjetrin nuk do të kenë kufij për të bërë dhe planifikuar javët e ardhshme.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e hënë 11 dhjetor 2023), një kurs i ri i jetës profesionale është i hapur, të lindurit më të vrullshëm do të donin të kërkonin zgjidhje në qytete të tjera, prandaj edhe mund të eksperimentoni. Që në mars, Jupiteri ka marrë mbrojtjen e shenjës, sjell aftësinë për të ndriçuar jetën, frymëzime që ju lënë gjurmë. Ata që kryejnë një aktivitet publik dhe kanë nevojë për konsensus do ta mbyllin vitin në mënyrë interesante.

BINJAKËT

Jupiteri ju ka mbrojtur të gjitha situatat më të rëndësishme, kurse tani duhet të gjeni siguri edhe tek të tjerët, veçanërisht nëse keni ndryshuar një grup pune ose nuk keni më besim tek disa njerëz, jo më momente të errëta. Duhet të gjeni vetëbesim dhe shiko përpara, pa errësirë nuk do të kishte as ëndrra!

GAFORRJA

Është mirë të fillosh të mendosh për vitin 2024 si një vit me projekte të mira për të realizuar. Largoni njerëzit që duan t'ju vënë në krizë. Mund të distancoheni edhe nga ata që nuk ju meritojnë. Ata që janë vetëm, natyrisht, nuk do të duhet të gërmojnë të kaluarën, por të shpresojnë për diçka të re... Mërkuri është i favorshëm, Jupiteri dhe Saturni mbrojnë.

LUANI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e hënë 11 dhjetor 2023), ka pasur momente gjatë javëve të fundit, në të cilat durimi yt nuk mund të duronte pushtimin e punës nga njerëz të paaftë, personazhe nga të cilët është më mirë të distancohemi. Nuk ka kuptim të përfshihesh në histori për jetën. Takimet e bëra në dhjetor, në fakt, mund të jenë argëtuese, por për t'u shqyrtuar me kujdes në muajt në vijim, mendja juaj është e zënë me diçka tjetër.

VIRGJËRESHA

Duhet të zgjidhni me kujdes dhe të mos mbështeteni shumë tek të tjerët. Thirrje të rëndësishme, për ata që kanë mundësinë dhe CV-në e duhur sikurse është një kohë e mirë për të marrë konsensus dhe një rol që i përshtatet mirë përgatitjes së tyre. Viti mbyllet me yje interesante për dashurinë dhe familjen.

PESHORJA

Duhet guxim i madh për të përballuar gjëra të reja. Ata që i kanë dhënë fund një lidhjeje që nga viti i kaluar nuk kanë pse ta mendojnë më, kështu që mund ta kenë tashmë një pasion në zemër, ose të ndërtojnë një cikël pozitiv si nga pikëpamja emocionale ashtu edhe nga ajo fizike që të lejon t'i përkushtohesh vetes dhe atyre që do me më shumë entuziazëm.

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e hënë 11 dhjetor 2023), nëse keni vendosur të ndryshoni, të transformoni jetën tuaj do të thotë se nuk keni qenë mirë më parë. Nuk ka fitues apo humbës, ju jeni një person tjetër, më i sigurt dhe më i fortë, në një klimë të tillë ku tashmë mund të bëni plane për vitin 2024.

SHIGJETARI

Do ta mbyllni vitin me Venusin dhe Marsin në shenjë. Dhurata e Krishtlindjes mund të jetë një takim argëtues dhe i papritur, ata që e mbyllin vitin me një person të këndshëm do të mund të mendojnë për t'i mbajtur pranë tyre në 2024. Jeta e një çifti shënon ndryshime në lidhje me shtëpinë, me punën e njërit prej të dyve në funksion të muajve të ardhshëm.

BRICJAPI

Mund të flisni për një periudhë motivimesh të reja. Nëse duhet të bëni kërkesa, mos u shqetësoni. Ambicia është shtyrë në maksimum, ju jeni proaktiv dhe në fund të fundit është më mirë në këtë mënyrë. Nuk po them që njerëzit që janë ndarë do të kenë mendime të dyta në dhjetor, por sigurisht që do të lëshojnë pak avull...

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e hënë 11 dhjetor 2023), në këtë fazë të fundit të vitit, dëshira është të shkoni deri në fund të gjërave që janë të gabuara dhe të ndërpresni lidhjet me situatat që shkaktojnë shqetësim fizik. Mos i mbidramatizoni gjërat që shkojnë keq në jetën e përditshme. Nga pikëpamja e punës, profesionistët e lirë përpiqen të bëjnë diçka kreative, më interesante.

PESHQIT

Jupiteri vazhdon një tranzit të rëndësishëm, Saturni është në fillim të shenjës, e gjithë kjo sjell një ngarkesë të mirë urtësie dhe vullneti për veprim, për më tepër Saturni do të jetë në sekstil me Jupiterin dhe kjo fjë dyfishon shanset për sukses. Duke folur astrologjikisht, dhjetori është një muaj burimesh të mira.

/Liberale.al/

Poll
SHQIPENGLISH