Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: PD çon “Becchett”-in në Kushtetuese

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: PD çon “Becchett”-in në

Edhe pas rrëzimit nga Kuvendi, PD nuk ka hequr dorë nga Komisioni Hetimor mbi çështjen Becchetti.

Me argumentin se dokumenti i Gjykatës së Arbitrazhit nuk është konfidencial, demokratët do të depozitojnë sot në Kushtetuese kërkesën për shfuqizim të vendimit të Kuvendit.

Edhe kryedemokrati Basha ka theksuar rëndësinë që kanë për integrimin e vendit ndryshimet kushtetuese të propozuara nga forca e drejtuar prej tij, që sipas tij i japin fund tranzicionit dhe korrupsionit në nivele të larta.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH