Globi

Fituesi i Çmimit Nobel për Letërsi flet për serbët: Do pimë raki...

Shkruar nga Liberale
Fituesi i Çmimit Nobel për Letërsi flet për serbët:

Fituesi i Çmimit Nobel për Letërsi, austriaku Peter Handke ka thënë për mediat në Beograd se i vjen mirë që serbët janë të lumtur për të.

“Jam shumë i befasuar dhe shumë i lodhur, do të flasim më gjatë nesër. Dua të përshëndes të gjithë njerëzit në Beograd dhe Serbi, e ndiej gëzimin tuaj për njohjen e madhe që mora, faleminderit për atë dhe në emrin tim sonte do të pimë raki dhe verë të bardhë ”, tha ai për Programin e Dytë të Radio Beogradit, transmeton Klan Kosova.

Marrja e Nobelit për Letërsi nga Peter Handke ka ngjallur reagime të shumta mes shqiptarëve, pasi ai njihet si mbështetës i Sllobodan Millosheviqit./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH