Kryesore

Finlanda me kryeministren më të re në botë!

               Publikuar në : 10:23 - 09/12/19 liberale

Finlanda do të ketë një kryeministre femër dhe ajo do të jetë ministrja e Transportit, Sanna Marin e cila u zgjodh nga partia e saj Socialdemokrate të dielën.

Marin 34-vjeçare do të jetë kryeministrja më e re në botë kur ajo të marrë detyrën në ditët në vijim.

“Kemi shumë punë përpara për të rindërtuar besimin”, u tha Marin gazetarëve. /Gazeta Liberale

Tags: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back