Aktualitet

Emrat/ Policia zbardh plagosjen në Shkodër: Autori me precedentë...

Shkruar nga Liberale
Emrat/ Policia zbardh plagosjen në Shkodër: Autori me

Policia e Shkodrës ka zbardhur ngjarjen e ndodhur dje tek Ura e re e Bunës ku mbeti i plagosur shtetasi Gëzim Bici, 50 vjeç.

Për plagosjen është arrestuar autori i kësaj ngjarjeje, shtetasi Hasan (Bardh) Isufi, i cili pas një konflikti për motive pronësie plagosi me pistoletë 50-vjeçarin.

"Në përfundim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Shkodër bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit H. I., alias B. I., 59 vjeç, banues në Shkodër, pasi ky shtetas, për motive pronësie, plagosi me armë zjarri shtetasin G. B, 50 vjeç, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën", njofton policia.

Njoftimi i policisë:

Dokumentohet ngjarja e ndodhur dje, më datë 28.04.2020, ku mbeti i plagosur shtetasi G. B., 50 vjeç.

Vihet në pranga autori i kësaj ngjarjeje, shtetasi H. I., i cili pas një konflikti për motive pronësie plagosi me pistoletë 50-vjeçarin.

Autori, me precedent penal të mëparshëm në fushën e krimeve të rënda ndaj personit.

Vijon kontrolli dhe priten polumbarët, pasi dyshohet se autori e ka hedhur në lumin Buna armën e krimit.

Falë reagimit në kohë të strukturave të Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, në lidhje me një konflikt që po ndodhte te Ura e Bunës dhe për pasojë ishte plagosur një shtetas, u bë e mundur që në kohë rekord të kapej dhe të shoqërohej në Polici autori i dyshuar i kësaj ngjarjeje.

Në përfundim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Shkodër bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit H. I., alias B. I., 59 vjeç, banues në Shkodër, pasi ky shtetas, për motive pronësie, plagosi me armë zjarri shtetasin G. B, 50 vjeç, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Vijon puna për gjetjen e armës, pasi dyshohet se autori, pas plagosjes, mund ta ketë hedhur armën në lumin Buna.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale “Vrasja me paramendim, e mbetur në tentativë”. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH