Globi

Dy nxënës futen në klasë dhe kërcënojnë me armë mësuesen, alarmohet shkolla në...

Shkruar nga Liberale
Dy nxënës futen në klasë dhe kërcënojnë me

Një operacion i madh u krye mesditën e së mërkurës nga policia e Hamburgut pas informacionit për një incident me armë në një shkollë në periferi të Blankenesee, në anën perëndimore të qytetit.

Sipas Bild, dy nxënës të moshës 12 dhe 16-vjeç kanë hyrë në një klasë dhe kanë kërcënuar me armë një mësuese.

Makinat e patrullës nga i gjithë Hamburgu mbërritën në vendngjarje, një helikopter policie dhe forca speciale hynë në ambientet e shkollës, duke i drejtuar nxënësit të sigurt drejt daljeve. Në të njëjtën kohë, prindërit janë njoftuar që të shkojnë në objekt për të marrë fëmijët e tyre.

Sipas informacioneve të fundit të Bild, autorët e ngjarjes janë larguar në drejtim të panjohur dhe janë shpallur në kërkim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH