Aktualitet

Daci flet pas vendimit të GJKKO: S’kam falsifikuar asnjë dokument

               Publikuar në : 12:51 - 01/12/20 liberale

Ish-gjyqtari Luan Daci ka foluar pas vendimit të GJKKO për ta dënuar me 6 muaj burg për deklarim të rremë të konvertuar në 12 muaj pezulltim nga detyra si anëtar i KPA.

Daci ka theksuar se s’ka falsifikuar asnjë dokument gjithë jetën e tij, ndërkohë që GJKKO e dënoi për shkak se nuk ka deklaruar se u shkarkua në vitin 1997.

Nga ana tjetër ai ka theksuar atë që paralajmëroi dhe avokati i tij, që ccështja dhe përballja me drejtësinë vijon tashmë në Apelin e GJKKO.

“S’kam falsifikuar asnjë dokument tërë jetën. Atë do e gjykojë Apeli, Apeli e ka gjykuar”, tha Daci.


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back