Aktualitet

Caktimi i datës së zgjedhjeve, Begaj thërret në takim Enkelejd Alibeajn

Shkruar nga Liberale
Caktimi i datës së zgjedhjeve, Begaj thërret në takim

Presidenti i Republikës Bajram Begaj vijon takimet me drejtuesit e partive politike, në kuadër të zgjedhjeve lokale të 2023 dhe caktimin e një date.

Begaj pritet të takohet mesditën e sotme me Fatmir Mediun, Dashamir Shehin, Vangjel Dulen dhe Agron Dukën.

Nesër në orën 18.00 pritet të zhvillohet takimi i kreut të grupit demokrat Enkelejd Alibeaj me presidentin.

Ndërkohë nga kampi i Berishës dhe Partia e Lirisë, nuk është njoftuar ende askush

Zgjedhjet pritet të mbahen mes 15 prillit dhe 15 majit, siç e parashikon edhe Kushtetuta.

Më herët, sot u zhvillua një takim mes kreut të PD-së, Sali Berisha dhe kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta për aksionin opozitar.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH