Globi

"Më falni, jam pak me bronkit", Papa Françesku lë fjalimin në mes

Shkruar nga Liberale
"Më falni, jam pak me bronkit", Papa Françesku lë

Gjendja shëndetësore e Papa Françeskut duket se nuk është e mirë, Ai nuk arriti të përfundonte dot fjalimin në meshë para tê ftuarve, duke thënë se është me bronkit.

" Do të doja ta lexoja të gjithë fjalimin, por kam një problem, kam pak bronkit, nuk mund të flas mirë, nëse nuk ofendoheni, do t'ju dorëzoj kopjen e fjalimit, më falni. Do t'ua dorëzoj për t'ju dhënë të gjithëve, por po mundohem shumë për ta lexuar. Faleminderit për mirëkuptimin", u tha Papa pjesëmarrësve.

‘Dhe tani do t'ju jap bekimin dhe pastaj do t'ju them lamtumirë një nga një, sepse për të thënë lamtumirë nuk duhet të flas", shtoi Papa.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH