Globi

Hezbollah i kundërpërgjigjet Izraelit për sulmin në Liban, bombardon qytetin Matzuva

Shkruar nga Liberale

Hezbollah i kundërpërgjigjet Izraelit për sulmin në Liban,

Hezbollah ka sulmuar qytetin verior izraelit, Matzuva, në përgjigje të sulmeve izraelite ndaj civilëve në Liban dhe në mbështetje të palestinezëve në Gaza, raporton Al Jazeera.

SULMI  u krye me raketa Katyusha. Udhëheqësi i Hezbollahut, Hassan Nasrallah, premtoi në një fjalim të fundit se Izraeli do të paguajë "me gjak" për vrasjen e civilëve libanezë në sulmet e tij ndaj fshatrave dhe qyteteve në Libanin jugor.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH