Bota

Forcat ruse sulmojnë Kharkiv/ Godasin një ndërtesë dhe një fabrikë, raportohet për viktima dhe të plagosur

Shkruar nga Liberale

Forcat ruse sulmojnë Kharkiv/ Godasin një ndërtesë dhe

Forcat ruse kanë nisur një sulm në Kharkiv duke goditur një ndërtesë 8-katëshe dhe një fabrikë. Shefi i policisë Sehriy Bolvinov tha se tre persona janë vrarë dhe të paktën pesë janë plagosur.

Kharkiv, qyteti i dytë më i madh i Ukrainës, ka qenë në fokus të sulmeve ruse që nga fillimi i luftës më 24 shkurt të 2022.

Gjatë muajve të dimrit, Rusia nisi sulme vdekjeprurëse ndaj Ukrainës, duke shënjestruar edhe Kharkviv.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH