Globi

Akuza ndaj Trump, reagon ish-presidenti: E paprecedentë, ka “zgjuar” botën ndaj korrupsionit dhe dështimit në SHBA

Shkruar nga Liberale
Akuza ndaj Trump, reagon ish-presidenti: E paprecedentë, ka

Ish presidenti Donald Trump ka reaguar pas aktakuzës se tretë kundër tij.

Në një postim në platformën e tij “Truth Social”, ish-presidenti shkruan se “nuk ka pasur kurrë kaq shumë mbështetje” sa ka pas akuzave të fundit federale kundër tij.

Duke iu referuar aktakuzës si “të paprecedentë”, Trump, 77-vjeç, tha se “ka zgjuar botën ndaj korrupsionit, skandalit dhe dështimit që ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara për tre vitet e fundit”.

Ai gjithashtu pretendon se sondazhet tregojnë se ai kryeson shumë në sondazhet e opinionit kombëtar si për nominimin republikan ashtu edhe për zgjedhjet e përgjithshme në 2024.

Sondazhet e tregojnë atë shumë përpara rivalëve të tij republikanë, por shumica e sondazheve e tregojnë atë në qafë me PIsh presidenti Donald Trump ka reaguar pas aktakuzës se tretë kundër tij.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH