Globi

Aksident i rëndë në Gjermani/ 5 kamionë përplasen me njëri-tjetrin, humbin jetën dy persona

Shkruar nga Liberale
Aksident i rëndë në Gjermani/ 5 kamionë përplasen me

Një aksident i rëndë ka ndodhur në një autostradë në Gjermani, ku kanë humbur jetën dy persona dhe një person ka mbetur i plagosur.

Një kamion me materiale të rrezikshme u përplas me tre kamionë të tjerë dhe më pas kamioni i pestë u përplas me katër të tjerët.

Nuk dihet se çfarë lloj materialesh po transportonte ky i fundit, por autoritetet thanë se u lëshuan substanca toksike, raportojnë mediat e huaja.

U raportuan disa shpërthime dhe banorëve aty pranë iu kërkua të qëndronin në shtëpi me dritaret e mbyllura për të shmangur ekspozimin ndaj tymit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH