1

Zuckerberg, personi i tretë më i pasur në botë

               Publikuar në : 19:57 - 07/08/20 liberale

Themeluesi i “Facebook”, Mark Zuckerberg është personi i tretë më i pasur në botë,  me një pasuri më shumë se 100 miliardë dollarë.

Sipas Indeksit “Bloomberg Billionaires”, Zuckerberg mund të festojë rezultatin e shkëlyeshëm.

Në grup bëjnë pjesë edhe Bill Gates (themeluesi i Microsoft) dhe Jeff Bezos (kreu i Amazon). Ky i fundit qëndron në krye të renditjes.

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back