Globi

Tërmet i fortë në Greqi, ja magnituda

Shkruar nga Liberale

Një tërmet i fortë tronditi Kretën këtë pasdite, dhe sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti kishte një magnitudë 6 të shkallës Rihter.

“Protothema” shkruan se lëkundja u regjistrua 120 kilometra në jug-juglindje të Arvi.

Nuk raportohet ende për dëme materiale apo në njerëz.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH