Sociale

MOTI I DITËS/ Si do të luhaten temperaturat sot

Shkruar nga Liberale

MOTI I DITËS/ Si do të luhaten temperaturat sot

Ditën e Mërkurë vendi ynë do të ndikohet nga pothujase e njëjta situatë meteorologjike me mbizotërim të motit të kthjellët e kohëzgjatje të orëve me diell në të gjithë territorin.

Vlen të theksohet prezenca e ngricave përgjatë akseve rrugore në thujase të gjithë relievet kodrinore-malore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, ndërsa në bregdet dhe lugina era me shpejtësi deri 11m/sek duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-3 ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH