Politikë

Debati mes Bardhit dhe Spiropali/ Basha: Show dhe pazar! E keni kthyer në bunker Konferencën e Kryetarëve

Shkruar nga Liberale

Debati mes Bardhit dhe Spiropali/ Basha: Show dhe pazar! E keni kthyer në

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e ka cilësuar "show" të radhës përplasjen mes deputettit Gazment Bardhi-Spiropalit dhe Bledi Çuçit në nisje të seancës së sotme plenare.

Kryedemokrati Basha tha në fjalën e tij se qytetarëve nuk ju interesojnë më pazaret, por duan të shohin projektligjet në seancë, që janë vettingu i politikanëve, heqja e imunitetit dhe ndihma ushtarake për Kosovën.

“Sillni sot këtu interpelancë me ministrin e Mbrojtjes, ku e ke interpeleancën me Ramën për kampet e refugjatëve, por për Arben Ahmetajn. Ka 4 muaj që mbani amendamentin për Kosovën.

Nuk ka nevojë Kosova për duartrokitje dhe për lëpirje, ka nevojë poër otimin për ndihmë ushtarake për Republikën e Kosovës, këtë viti dhe çdo vit tjetër. Ku e keni amendamentin, meqë e keni kthyer ne bunker konferencën e kryetarëve. Çfarë keni bërë me projektligjin për vettingun epolitikanëve. Pse nuk sillni projektligjin për heqjen e imunitetit të politikanëve”, tha Basha.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH