Ekonomi

KURSI I KËMBIMIT/ Tregu i shkëmbimit të valutave sërish "gropë", Euro, Dollari dhe Paundi e nisin javën ters

Shkruar nga Liberale

KURSI I KËMBIMIT/ Tregu i shkëmbimit të valutave sërish

Në nivelet më të ulëta, Euro blihet me 101.9 lekë dhe shitet 102.6 lekë.

Dollari amerikan blihet me 94 lekë dhe shitet me 94.9 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 103.8 lekë, ndërsa në shitje me 104.8 lekë.

Paundi britanik blihet me 118.4 lekë dhe shitet me 119.4 lekë.

KURSI I KËMBIMIT/ Tregu i shkëmbimit të valutave sërish

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH