Ekonomi

Këmbimi valutor 3 shkurt/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro?

Shkruar nga Liberale

Këmbimi valutor 3 shkurt/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro?

Ditën e sotme më 03 shkurt 2024, dollari amerikan blihet me 95.5 lekë dhe shitet me 96.5 lekë.

Euro blihet me 103.6 lekë dhe shitet 104.2 lekë.

Paundi britanik blihet me 120.8 lekë dhe shitet me 121.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.8 lekë, ndërsa në shitje me 71.8 lekë.

Këmbimin valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH