Aktualitet

Rizgjedhja si kryetar i PD, Soreca i shkon në zyrë Bashës

               Publikuar në : 18:31 - 15/06/21 liberale

Ambasadori i BE, Luigi Soreca i ka shkuar në zyrë Bashës një ditë pasi kryetari i PD u konfirmua në detyrë pas fitores së thellë në zgjedhjet në PD.

Soreca zbulon edhe dy çështjet e rëndësishme për të cilat folën. Ai thotë se me liderin e PD folën për situatën aktuale politike në prag të legjislaturës së rë qe fillon në shtator dhe hapat për në BE.

“Pas rizgjedhjes së tij si Kryetar i PD, u takova sot me Lulzim Bashën për të diskutuar situatën aktuale politike në prag të legjislaturës së re që fillon shtatorin e ardhshëm, si dhe hapat e rëndësishëm të ardhshëm në procesin e integrimit të Shqipërisë në BE”, shkruan Soreca.


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back