Aktualitet

Rekord infeksionesh në rrethe, Fieri me numrin më të lartë

               Publikuar në : 18:11 - 16/10/20 liberale

Për herë të parë që prej pacientit zero në mars të këtij viti, në Fier është shënuar numri më i lartë deri më sot, i të infektuarve me Covid.

Sipas raportimit ditor të Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit, u konfirmuan 34 raste me koronavirus, duke bërë që qyteti i Fierit, të renditet i dyti menjëherë pas Tiranës, për numrin më të lartë të të infektuarve.

Mes të infektuarëve, disa janëpjesë e stafeve mësimore. Sipas Abc News, në 34 rastet e konfirmuara me virusin e ri, janë identifikuar një mjeke 34-vjeçe nga Patosi e cila punon në Urgjencën e Spitalit të Fierit, një mësues në shkollën “Mustafa Matohiti”, një edukatore në kopshtin nr. 4 në Fier, një mësues në shkollën e mesme “Perikli Ikonomi”, një punonjëse burgu, dhe një punonjëse policie.

Pjesa tjetër e të infektuarve, janë identifikuar në ndërmarrje fasonerie, si dhe një kompani tjetër.

Dita e sotme ka shënuar një numër rekord të infektuarish, në të gjithë vendin, nga Covid-19, që prej fillimit të epidemisë.

 

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back