Globi

Protesta të dhunshme në Selanik, plagoset një polic

Shkruar nga Liberale
Protesta të dhunshme në Selanik, plagoset një polic

Qindra njerëz u mblodhën pasditen e kësaj të premteje në Selanik për të protestuar kundër bllokimit. Protestuesit hodhën shishe dhe bojë kundër policisë.

Ndërsa efektivët u përgjigjën me kimikate për të shpërndarë turmën.

Një oficer policie mbeti i plagosur pas përplasjeve, ndërsa u arrestuan pesë qytetarë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH