Politikë

Presidenti Begaj: Dënoj fuqishëm sulmet e Hamasit kundër Izraelit

Shkruar nga Liberale
Presidenti Begaj: Dënoj fuqishëm sulmet e Hamasit kundër Izraelit

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj reagoi sot nëpërmjet një postimi në rrjetin social X, ndaj sulmit terrorist ndaj Izraelit.

Në reagimin e tij, Presidenti Begaj u shpreh: “ Dënoj fuqishëm sulmet e Hamasit kundër Izraelit. Në këto momente, ne qëndrojmë krah Izraelit. Lutjet tona shkojnë për viktimat dhe familjet e tyre. Shqipëria është e vendosur kundër terrorizmit te çdo forme.”

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH