Showbiz

Pastorja braktis kishën për t'u bërë modele e "Only Fans": Tani ndihmë më afër Zotit se kurrë

Shkruar nga Liberale

Një ish-modele e kthyer në pastor në Brazil po kthehet në rrënjët e saj të veshura pak, por tha se tani "ndihet më afër Zotit se kurrë".

Ana Akiva, 36 vjeç, nga kisha Fuxico Gospel njoftoi se po e zhvendos fokusin te "OnlyFans", me mendësinë se "mund të kthehet në kishë" gjatë rrugës.

"Unë besoj se krijimi i përmbajtjes sensuale nuk më pakëson mua si bij e Zotit apo si person," tha Akiva për CEN, duke shtuar se ajo u largua nga roli i saj si pastore "për respekt ndaj Zotin".

Tranzicioni laik seksi duhet të vijë me lehtësi për Akiva, e cila ka grumbulluar 100,000 ndjekës në Instagram gjatë viteve. Më parë, ajo ishte një modele e rrezikshme, e cila i tregoi të gjitha në konkursin Miss BumBum të Brazilit, i cili rendit pjesët më të mira të pasme në kombin e Amerikës së Jugut çdo vit, përpara se ajo të gjente fenë në vitin 2015.

“Fillova të shoh se kisha është një mjedis i korruptuar, është edhe më i keq se bota e jashtme, sepse atje një gjë predikojnë dhe një gjë bëjnë. Jo të gjithë, por një pjesë e madhe e tyre janë të korruptuar”.

Një arsye tjetër që e bëri të ndryshonte kurs ishte bashkëshorti i saj klerik, i cili, siç thotë ajo, e shtypte: “Kur u martova, ai më ndaloi të punoja jashtë shtëpisë dhe të kisha miq. Ai jetoi për familjen dhe kishën e tij. Është e vështirë të jesh i lumtur pranë dikujt që të kontrollon jetën dhe që nuk të ngre kurrë, që të quan plehrë, që të pështyn në fytyrë, shumë gra e kalojnë këtë në kishë dhe vuajnë në heshtje si unë.

Ajo tha gjithashtu se "është gjithnjë e më e zakonshme të dëgjosh raporte për gratë që janë viktima të narcisistëve të fshehur pas fesë"./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH