Horoskop

Njihuni me shenjat më kreative të Zodiakut

Shkruar nga Liberale
Njihuni me shenjat më kreative të Zodiakut

Gaforrja

Gaforrja është padyshim shenja më kreative në Horoskop. Ata janë zakonisht piktorë, fotografë, aktorë, poetë dhe artistë tatuazhesh sepse shenja e ujit është e interesuar për artet. Për shkak se Gaforret janë shenja kryesore e ujit (do të thotë se ata janë udhëheqës dhe të dhembshur), ata kanë aftësinë të ndiejnë emocionet fuqishëm, si dhe t’i shfaqin ato në ekran, letër ose bojë.

Nëse vini re se shoku juaj Gaforre është i rraskapitur ose nuk ka frymëzim, çojeni atë në plazh, ku shpirti i tij i vështirë do të ndihet si në shtëpinë e tij.

Demi

Demi është i famshëm për dembelizmin dhe kokëfortësinë e tij, por ai është fshehurazi krijues. Për shkak se Demi sundohet nga planeti Afërditë (kjo perëndeshë e ëmbël, sensuale), ajo i do gjërat e ëmbla në jetë ushqimin, pijen, seksin, muzikën e mirë, artin e bukur dhe lista vazhdon. Edhe pse mund të duket dembel, është sepse Demi dëshiron të përqëndrohet vetëm në gjërat për të cilat është vërtet i apasionuar.

Nëse përpiqeni ta vendosni Demi në një kuti ose ta bëni atë të veprojë “normal”, ai do ta shkelë atë kuti, do ta hedhë në plehra dhe do të bëjë një sy gjumë për t’u shëruar nga e gjithë kjo dramë. Nuk i përshtatet saktësisht një stili jetese tipik 9 deri në 5 pasdite!

Shigjetari

Shigjetarët janë disa nga të dashurit tanë. Ata janë me natyrë me humor, që do të thotë se u pëlqen të ecin me rrjedhën dhe të lëvizin me rrymat e energjisë rreth tyre, kështu që ata janë të shkëlqyeshëm në ahengje sepse mund të përputhen me ndjenjat e kujtdo. Është gjithashtu një shenjë zjarri, që do të thotë se drejtohet nga pasioni i tij i brendshëm.

Kombinimi i këtyre dy energjive çon në një shenjë shumë krijuese. Jo vetëm Shigjetarët mund të gjejnë frymëzim në mjediset më të zakonshme, por gjithashtu mund të shërbejnë si frymëzim për të tjerët. Shigjetari është muza e Horoskopit! Ata gjithashtu konsiderohen si eksplorues të Horoskopit, pasi u pëlqen të lëvizin vazhdimisht dhe shpesh përdorin bredhjen e tyre si një mënyrë për të ushqyer artin e tyre.

Poll
SHQIPENGLISH