Ndërkombëtare

Mbështetësit e tij mësyjnë Kapitolin, reagon Trump

               Publikuar në : 21:12 - 06/01/21 liberale

Ndërsa mbështetsit e tij kanë mësyrë në Kapitol, presidenti Donald Trump u ka bërë thirrje që të ruajnë qetësinë. Në një postim në Twitter, Trump shkruan se policia e Kapitolit, dhe Përforcimi i Ligjit janë në anën e vendit.

Thirrja e Trump vjen në një kohë kur mbështetësit e tij kanë arritur që të çajnë kordonin e sigurisë dhe të futen në ambientet e Kongresit.

Raportohet se kati në të cilin ndodhet Kongresi është duke u evakuuar.

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back