Showbiz

Ç'pati? Arjan Konomi ‘shpërthen’ ndaj Olta Xhaçkës! E ofendon me fjalën e RËNDË!

Shkruar nga Liberale

Ç'pati? Arjan Konomi ‘shpërthen’ ndaj Olta

Dy ditë më parë, Olta Xhaçka, në një prej emisioneve televizive është shprehur se bashkëshorti i saj e donte statusin e investitorit strategjik që “dikush” të mos shkonte “nga mali dhe t’i vendoste çadrën para plazhit”. (Kliko këtu)

Nga kjo deklaratë kanë ardhur reagime të shumta ku një prej tyre ka qenë dhe reagimi i ashpër i analistit Arjan Konomi i cili shprehet:

“Mbeta pa fjalë nga emisioni i Top Channel.’Për të mos ardhur dikush nga mali të vendosë çadrën aty ku ti bën plazh’. Është një tyryfyçkë si Olta Xhaçka dhe që s’mund ta kundërshtojë njeri me këto broçkulla që thotë Se është dhe budallaqe derisa arrin t’i thotë me fjalët e saj këto gjëra. As armiku s’do ti thoshte. Ministri duhet të jetë një njeri dinjitoz që përfaqëson Shqipërinë e të gjithë të themi ky person na përfaqëson. Ne kemi këtë, tyryfyçkën“, shprehet Konomi.

“Kam pas dhe një precedent me Olta Xhaçkën në Jalë, te plazhi i fshatit tim në Vuno. Kur ne vinim, jo te plazhi që s’na lini por nuk na linin as te shkëmbinjtë. Dhe kur pyeta pse nuk na linin te shkëmbinjtë ku jemi mësuar të lahemi dhe të rrimë që fëmijë, aty na kanë rritur gjyshërit tanë. Kishte ardh Olta Xhaçka. Kjo nuk donte që aty as në shkëmbinj të kishte djemuri“, tregon analisti. Duke e konsideruar një pafytyrësi deklaratën e Xhaçkës, Konomi thekson “do të do vijnë nga mali dhe do vendosin çadër. Çadrën e kujt moj? Te vendi i satëme? Sa turp. Më falni, por jam me të vërtetë i indinjuar sepse unë as i shof e as i dëgjoj këto emisione, e këta njerëz, për të eleminuar këtë që po bëj. Por ndoshta kam bërë gabim. Sepse këto këllira vazhdojnë dhe të përfaqësojnë Shqipërinë“, shprehet Konomi.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH