Showbiz

Fatma Haxhialiu: E kam pak mik, por bën diferencën! Ja pse Jul Deda është fituesi i Big Brother Vip 3

Shkruar nga Liberale

Fatma Haxhialiu: E kam pak mik, por bën diferencën! Ja pse Jul Deda

Gazetarja Fatma Haxhialiu i ka ofruar mbështetje aktorit Jul Deda, në një kohë kur na ndajnë vetëm 6 ditë nga finalja e Big Brother Vip 3. Gazetarja thotë se Juli e meriton fitoren, për njeriun që është, që bën diferencën në krahasim me personazhet e tjera publike.

“Tek ty gjeten figuren aterore te gjithe banoret nga pak e ndaj ishe mik e aleat i te gjitheve! Je fituesi: per djalin, vellain, babain, bashkeshortin dhe mikun e jashtezakonshem qe je!

Personazhet e showbizzit, shpesh janë të veshur nga fasada engjejsh në publik dhe kush i njeh nga afer e di fort mirë që janë shpesh e kunderta, por ti ben diferencen!

Ne fakt njerezit nuk njohin as 10% te familjarit dhe mikut qe je ti dhe sa shume i do e sa shume ben per njerezit e zemres.

Une nuk kam miq ne showbizz (Buqin tim e kam te shpirtit nuk hyn shoubizlleku dmth” , kam njohje, por jo njerez te afert, me ty kam punuar qe ne fillimet e mia dhe me pas rruget na u lidhen serish ne teater, ku ti tregove edhe njehere sesa NJERI JE!

Ti nuk i respekton njerezit nga pozita qe kane, POR PER ATE QE JANE, ndaj ben diferencen!!!

Njerezit te afrohen dhe te duan se ti nuk e ben DIVEN pas skene, por NE SKENE!

Sapo le skenen je njeriu popullor qe cdo grupmoshe e do fort!

Shpesh kemi bere shaka e kemi fol per rracen e shoëbizit (sic e quaj une) e ste kam degjuar kuuurre dhe pse te kemi ngacmuar, qofte dhe me shaka te flasesh keq per miqte apo koleget e tu; e kam vleresuar shume, tregon njeriun qe je!

Ti je fitues @juldeda per ate qe te njohin e nuk te njohin, per ata qe te duan dhe ata qe te deshen gjate ketij rrugetimi. Suksese kampion!”, shkruan Fatma.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH