Horoskop

Njëherë në 4 vite, 29 Shkurti vjen me surpriza për këtë shenjë, rritje të ardhurash e fat

Shkruar nga Liberale

Njëherë në 4 vite, 29 Shkurti vjen me surpriza për

Viti 2024 është një vit i brishtë, pasi 29 shkurt bie njëherë në 4 vite. Në këtë muaj është dhe ditëlindja e disa Peshqve.

Por çfarë i pret çdo shenjë zodiaku, sipas astrologut të famshëm Kyle Thomas, në këtë 29 Shkurt?

Dashi: Një lajm i mirë për financat tuaja – nëse asgjë tjetër, lista e pagave të marsit po vjen. Është gjithashtu një ditë e favorshme për ide dhe ëndrra që do t’ju ndihmojnë të përmirësoni situatën tuaj në planin afatgjatë. Në zhvillimet e këndshme të 29 shkurtit mund të kontribuojë edhe një partner i juaji, për shembull me një propozim të ri profesional ose një rritje të pagës që nuk e prisnit.

Demi: Rrethi juaj shoqëror po rritet dhe ju ndiheni më popullor se kurrë. Të gjithë duan të jenë pranë jush. Përfitoni nga sharmi i ditës: shkoni në një festë, takoni miqtë ose kërkoni një favor që keni hezituar ta shprehni. Pra, do të kaloni shumë mirë më 29 shkurt dhe do të krijoni kushtet për një të ardhme më të mirë.

Binjakët: Nëse keni ndonjë ide, tani është koha t’i ndani ato! Kjo ditë do të largojë karrierën tuaj dhe do t’i japë një drejtim të ri jetës suaj profesionale. Pra, filloni atë projekt, bëni atë telefonatë të rëndësishme ose dorëzoni CV-në tuaj në një reklamë të paraqitur. Planetët janë në anën tuaj.

Gaforrja: Bekimi i universit do të vijë në formën e një miku që do t’ju ofrojë t’ju ndihmojë të rriteni, qoftë personalisht apo profesionalisht. Për shembull, mund t’ju prezantojë me dikë që do të jetë vendimtar në karrierën tuaj, ose mund t’ju motivojë të dilni nga poligonin tuaj të qitjes – pa u penduar më vonë.

Luani: Këtë vit, më 29 Shkurt, mund të keni një sukses të madh profesional. Thjesht mbajini veshët dhe mendjen hapur. Ju mund të dëgjoni lajme për një bonus, një marrëveshje më të mirë pune ose keni mundësinë për një negocim më të favorshëm, veçanërisht nëse puna juaj përfshin menaxhimin e fondeve.

Virgjëresha: 29 shkurti është i prirur për të bërë plane afatgjata me partnerin tuaj. Flisni se si ju të dy do të ndiqni qëllime personale – apo edhe qëllime profesionale nëse jeni partnerë. Por edhe nëse nuk jeni në një lidhje, mos hezitoni të organizoni një udhëtim të madh, të keni një komunikim me partnerë të rëndësishëm ose të kërkoni lëndën e ardhshme të studimit.

Peshorja: Puna juaj e palodhur më në fund po jep rezultate, duke sjellë mundësi të reja në punë dhe një përmirësim në financat tuaja. Tani mund të diskutoni një marrëveshje të re me punëdhënësin tuaj, si dhe të zgjidhni çështjet e pazgjidhura që lidhen me pasuritë dhe trashëgimitë familjare.

Akrepi: Ju jeni shenja më me fat në dashuri dhe marrëdhënie, kështu që mund të bini thellë në dashuri ose të keni një bisedë kuptimplotë që do t’ju afrojë më shumë me tjetrin. Është dita perfekte për të dalë në një takim – veçanërisht nëse është e para dhe më e rëndësishmja!

Shigjetari: Jeni në formë dhe po përmirësoni jetën tuaj profesionale dhe personale. Në fakt këtë vit ju pret një periudhë e bukur pushimesh, ndonëse e shkurtër, të cilën mund ta shfrytëzoni për të kaluar sa më mirë dhe për të shijuar edhe lajme të këndshme nga vendi i punës apo familja. Shfrytëzoni energjinë pozitive për të siguruar disa fitore në punë fillimisht dhe më pas kaloni kohë me të dashurit.

Bricjapi: Është një ditë e pastër argëtimi për ju. Nëse keni mundësi të udhëtoni, bëjeni atë, absolutisht. Edhe nëse kjo do të thotë të bëheni, për disa orë, një turist në qytetin tuaj, i shoqëruar nga partneri, fëmijët apo miqtë tuaj, nuk do të pendoheni. Ju që jeni beqarë shtohen shanset për një njohje interesante me perspektivat.

Ujori: Atë ditë parashikohet një rritje energjie për të sjellë prosperitet si në financat ashtu edhe në jetën tuaj personale. Mund të shihni se të ardhurat tuaja rriten dhe në përgjithësi të keni disa lajme që premtojnë të mbushin llogarinë bankare të familjes suaj.

Peshqit: Mundësitë arrijnë në pafundësi. Ju jo vetëm që mund të ëndërroni të mëdha, por edhe t’i ndani ato me të tjerët. Me idetë tuaja dhe rrjedhshmërinë e të folurit duke arritur kulmin e tyre, ju pret një propozim i veçantë. Në çdo rast, përfitoni nga njohuritë tuaja për të mësuar diçka të re, për të shijuar një lexim më sfidues apo edhe për të udhëtuar.

Poll
SHQIPENGLISH