Globi

TRONDITET kryeqyteti austriak/ Pesë gra gjenden të vrara në banesë, mes tyre një 13 vjeçare dhe nëna e saj

Shkruar nga Liberale
TRONDITET kryeqyteti austriak/ Pesë gra gjenden të vrara në

 

Policia austriake thotë se tre gra janë gjetur të vdekura në një bordello në Vjenë.

Në dy ngjarje të veçuara janë gjetur pesë gra të pajeta në Vjenë tha policia.
Policia në Vjenë ka nisur një hetim penal pasi tre gra u gjetën të vdekura në një bordello, thonë autoritetet.
Një dëshmitar zbuloi gjurmë gjaku jashtë ndërtesës, që ndodhet pranë lumit Danub, dhe lajmëroi policinë të premten në mbrëmje.

Trupat e tre viktimave kishin "prerje dhe plagë me thikë", tha zëdhënësi i policisë Philipp Hasslinger për Associated Press.
Një 27-vjeçar u arrestua shpejt në afërsi të bordello-s, teksa mbante një thikë, armën e dyshuar të krimit.

Policia tha se i dyshuari do të merret në pyetje më vonë të shtunën.
Policia gjeti një grua të katërt brenda në bordello dhe ajo po merrej në pyetje nga policia si dëshmitare.
Identiteti i tre viktimave nuk bëhet i ditur nga policia.
Shtëpitë publike janë të ligjshme në Austri.

Në një rast të veçantë, një nënë dhe vajza e saj 13-vjeçare u gjetën të vdekur në një apartament në Vjenë më herët të premten. Ata ndoshta janë mbytur për vdekje, me babain një të dyshuar kryesor, tha policia. Shoqata austriake e strehimoreve autonome të grave regjistroi 26 vrasje vitin e kaluar dhe debati është ndezur në Austri dhe në të gjithë Evropën mbi vrasjen e grave dhe vajzave, shpesh nga duart e partnerëve ose ish-partnereve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH