Globi

Familja prej pesë anëtarësh shuhet në aksidentin ajror

Shkruar nga Liberale

Familja prej pesë anëtarësh shuhet në aksidentin ajror

Victor Dotsenko, gruaja e tij Rimma dhe tre fëmijët e tyre Emma, ​​Adam dhe David vdiqën të hënën në përplasjen e zjarrtë të avionit.

Shkaku i përplasjes mbetet i panjohur dhe po hetohet pasi babai fluturoi mbi aeroportin John C. Thune përpara se të ktheheshin dhe të rrëzoheshin

Është identifikuar familja kanadeze me pesë anëtarë që humbi jetën në rrëzimin e aeroplanit në Nashville.

Victor Dotsenko, gruaja e tij Rimma dhe tre fëmijët e tyre Emma, ​​Adam dhe David vdiqën të hënën pranë Interstate-40 kur avioni i tyre me një motor u rrëzua dhe shpërtheu në flakë të hënën mbrëma.

Zyrtari i Sigurisë së Transportit Aaron McCarter tha se Victor fluturoi në mënyrë misterioze mbi aeroportin John C. Thune përpara se të kthehej dhe të rrëzohej rreth orës 20:00, dhe hetuesit nuk e kanë idenë pse.

Shkolla e fëmijëve, UMCA Rich Tree Academy, postoi një homazh zemërthyer për familjen.

“Këta fëmijë të bukur ndriçonin korridoret tona çdo ditë. Të gjithë kishin një energji dhe qëndrim kaq pozitiv ndaj miqve dhe mësuesve”, tha shkolla private, ku ata ndodheshin. – “Fjalët nuk mund të shprehin trishtimin dhe pikëllimin e thellë që po përjetojmë, ndërsa vajtojmë humbjen e familjes Dotsenko."

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH