Globi

Brazil, 8 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut

Shkruar nga Liberale
Brazil, 8 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut

Shirat e dendur gjatë ditëve të fundit kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme dhe ndërprerje të energjisë elektrike, duke prekur më shumë se dy milionë familje.

Pas përmbytjeve dhe rrëshqitjeve të dheut që goditën Sao Paulon, të paktën dy persona kanë vdekur dhe një është zhdukur, sipas autoriteteve.

Qyteti regjistroi shirat më të dendur në pesë ditët e fundit, gjë që çoi në shkatërrimin e të paktën 400 pemëve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH