Globi

Blerësi i parë i Apple Vision Pro ndan përvojën e një muaji përdorimi të pajisjes së shumëpritur

Shkruar nga Liberale

Blerësi i parë i Apple Vision Pro ndan përvojën e një

Personi i parë që ka blerë pajisjet Vision Pro është Dr. Aarish Syed Ishaqi.

Bëhet e ditur se ai kishte pritur para një dyqani të Apple në New York që nga ora 5:30 e mëngjesit vetëm për të qenë blerësi i parë i produktit në fjalë.

Tani që ai ka në pronësi Vision Pro për më shumë se një muaj, çfarë mendon ai për këtë produkt?

Sipas mediave të huaja, ai i ka ndarë pajisjet me prindërit dhe motrën e tij. Nëna dhe motra thuhet se kishin një tendosje në qafë gjatë kohës që i mbanin ato, por edhe vetë Ishaq e konfirmoi se ishin “pak të rënda”.

Ishaq ka përdorur Vision Pro kryesisht për të parë filma dhe për të luajtur videolojëra në Apple Arcade.

Megjithatë, ai u ankua për jetëgjatësinë e baterisë.

Si mjek, ai ka potencial në përdorimin e disa aplikacioneve mjekësore me Vision Pro si Insight Heart, dhe SurgicalAR Vision.

Por, ai e pranon se nuk e ka përdorur pajisjen aq shumë sa priste pasi nuk i pëlqejnë shikimet që merr kur e përdor atë në publik për shkak të gjesteve që duhet të bëjë me duar.

Kur u pyet nëse nëse blerja e Vision Pro ia vlente, Ishaq tha se “Për dikë si unë? Po. Por nuk mendoj se dikush ka nevojë vërtet për të”.

Blerësi i parë i Apple Vision Pro ndan përvojën e një

 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH