Globi

Ministria e Shëndetësisë në Gaza: Të paktën 250 palestinezë janë vrarë në 24 orët e fundit

Shkruar nga Liberale
Ministria e Shëndetësisë në Gaza: Të paktën 250

Ministria e Shëndetësisë e Gazës raporton se 20,674 palestinezë kanë humbur jetën si rezultat i sulmeve ajrore dhe tokësore izraelite që nga 7 tetori.

Ministria tha gjithashtu se 250 palestinezë u vranë dhe 500 u plagosën vetëm në 24 orët e fundit, shkruan Al Jazeera.

Numri në total i të plagosurve ka shkuar në 54,536. Ndërkaq, kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu deklaroi këtë të hënë se lufta në Gaza nuk do të përfundojë së shpejti.

Netanyahu hodhi poshtë ato që ai i quajti spekulime të rreme mediatike se qeveria e tij mund të shpallë një armëpushim në Rripin e Gazës.

“Nuk do të ndalemi. Ne do të vazhdojmë të luftojmë dhe do të intensifikojmë betejën në ditët në vijim. Lufta nuk do të përfundojë së shpejti”, theksoi ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH