Aktualitet

Vettingu/ KPK konfirmon në detyrë gjyqtaren Etleva Deda

Shkruar nga Liberale
Vettingu/ KPK konfirmon në detyrë gjyqtaren Etleva Deda

Gjyqtarja e Gjykatës Kundër Krimit dhe Korrupsionit të Organizuar, Etleva Deda është konfirmuar në detyrë nga KPK.

Ajo kaloi në Vetting në shkallën e parë dhe u konfirmua në detyrë. Deda ishte është pjesë e sistemit të drejtësisë që prej 2004 kur ishte pjesë e Gjykatës së Krimeve të Rënda.

Më pas kryetare e kësaj Gjykate, por e komanduar dhe në fund pas shkrirjes së kësaj të fundit Deda kaloi në GJKKO. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH