Showbiz

Unaza e Tupac u shit për shumën marramendëse

Shkruar nga Liberale

Gati 30 vjet pas vdekjes së tij në vitin 1996, reperi i famshëm Tupac Shakur ende po vendos rekorde.

“Sotheby’s New York” raportin se unaza dikur në pronësi të reperit “California Love”, e cila ishte prej ari, rubini dhe diamanti, u shit për mbi 1 milion dollarë, duke u bërë kështu bizhuteria më e çmuar e hip-hop-it e shitur ndonjëherë në ankand.

Bëhet e ditur se unaza u shit për një vlerë rreth 1,016,000 dollarë pas një lufte ofertash më shumë rreth 300,000 dollarësh.

Ndërkohë thuhet se Tupac e  bëri me porosi unazën në vitin 1996 dhe ai e mbajti atë gjatë paraqitjes së tij të fundit publike në ‘MTV’ Video Music Aëards 1996.

“Pac & Dada, 1996” është gdhendur në grup, një shenjë për marrëdhënien e tij me ish-të dashurën Kidada Jones , vajzën e producentit muzikor Quincy Jones dhe aktores së ndjerë Peggy Lipton.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH