Politikë

Basha mesazh ngushëllimi për humbjen e poetit Jorgo Papingji: Emri i tij, i gdhendur në panteonin e artit muzikor!

Shkruar nga Liberale

Basha mesazh ngushëllimi për humbjen e poetit Jorgo Papingji: Emri i

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shprehur një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të poetit të mirënjohur, Jorgo Papingji.

Basha shkruan se mjeshtëria dhe dhe gjenialiteti me të cilin përjetësoi me mijëra vargje, e kanë gdhendur emrin e tij në panteonin e artit muzikor dhe në zemrën e publikut shqiptar.

"Lamtumirë Jorgo Papingji!Mjeshtëria dhe gjenialiteti me të cilin përjetësoi me mijëra vargje, e kanë gdhendur emrin e tij në panteonin e artit muzikor dhe në zemrën e publikut shqiptar.

Tinguj trishtimi sot për humbjen e mjeshtrit tonë të madh por dhe vetëdije se talenti, pasioni dhe vlerat e tij janë udhërrëfim për brezat e artistëve të rinj.
U prehsh në paqe Maestro!", -shkruan Basha. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH