Ekonomi

KURSI I KËMBIMIT/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja në tregun valutor? Bie Euro!

Shkruar nga Liberale

Ka një rënie të lehtë të monedhave të huaja në tregun valutor.

Sot, më 9 janar 2024, dollari amerikan blihet me 94.6 lekë dhe shitet me 95.9 lekë.

Euro blihet me 103.7 lekë dhe shitet 104.9 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 111.2 lekë, ndërsa në shitje me 112.4 lekë.

Paundi britanik blihet me 120.3 lekë dhe shitet me 121.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.4 lekë, ndërsa në shitje me 71.8 lekë.


Të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH